Zaproszenie
Program
Opłaty rejestracyjne
Hotele
Formularz rejestracyjny
Streszczenia

Polski  Angielski  


Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy
 
Mam wielki zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowym Kongresie „Rak jajnika”, organizowanym przez Katedrę Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego pod patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, który odbędzie się w dniach 19-21 czerwca 2008 roku.

Rak jajnika to największy problem w ginekologii zarówno pod względem diagnostycznym, jak i terapeutycznym. Jest on zwany „cichym zabójcą” kobiet. Celem Kongresu jest podsumowanie dotychczasowych osiągnięć oraz inicjowanie i upowszechnianie nowych kierunków w zakresie profilaktyki i leczenia tego groźnego nowotworu.

Kongres zostanie poprzedzony Warsztatami, które odbędą się w dniach 18-19 czerwca 2008 roku, a poprowadzą je najwybitniejsi ginekolodzy onkologiczni z kraju i zagranicy. Miejscem Warsztatów będzie Katedra Ginekologii i Położnictwa a Kongresu Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mam nadzieję, że zaproponowana tematyka Kongresu uwzględnia współczesne tendencje naukowe jak i zagadnienia praktyczne.

Fakt, że miejscem Kongresu będzie Uniwersytet Jagielloński, w którym powstała pierwsza w kraju a druga w Europie Uniwersytecka Katedra Ginekologii i Położnictwa ma swoją wymowę.

Pragnę zapewnić Koleżanki i Kolegów, że dołożę wszelkich starań, aby ten Kongres stał się znaczącym wydarzeniem naukowym, a  wszyscy jego uczestnicy czuli się naprawdę dobrze w Krakowie, w ośrodku kultury europejskiej i miejscu uniwersyteckiej nauki.

Gorąco zapraszam Koleżanki i Kolegów do królewskiego Krakowa na Międzynarodowy Kongres „Rak jajnika”

W oczekiwaniu na spotkanie z Państwem.
 
Prof. dr hab. med. Antoni Basta

Prezydent Kongresu